Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Samorządy popierają rozwój lotniska w Modlinie

Samorządy popierają rozwój lotniska w Modlinie fotolia.pl

Coraz częściej zapadają uchwały miast, gmin czy powiatów popierające działania dotyczące rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Przykładem są np. uchwały rady powiatu mławskiego, rady powiaty nowodworskiego, rady miasta Płocka, rady miejskiej w Mrozach czy stanowisko zarządu powiatu węgrowskiego.

A także kluczowe  w sprawie stanowisko radnych województwa mazowieckiego. Zarząd Województwa Mazowieckiego jest bowiem udziałowcem modlińskiego lotniska. Obawia się, że Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które jest także udziałowcem spółki skupia się na przejmowaniu i rozwijaniu lotniska w Radomiu (jakie miałoby stać się uzupełnieniem Okęcia) i jest zaangażowane w tworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, przez co dlatego nie wspiera przyjętej w 2006 r. przez wszystkich udziałowców strategii rozwoju lotniska Warszawa-Modlin.

W podjętym stanowisku, radni województwa mazowieckiego podkreślają, że: Port Lotniczy Warszawa/Modlin (…) jako drugie lotnisko w Warszawie i piąte w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów, jest ważnym elementem transportu pasażerskiego. Aby utrzymać dynamikę rozwoju konieczna jest rozbudowa terminala i modernizacja infrastruktury pola ruchu naziemnego. Realizacja tych inwestycji przez spółkę, umożliwi zwiększenie przepustowości portu, a w konsekwencji wpłynie na zwiększenie liczby obsługiwanych pasażerów, poprawę jakości usług oraz pozwoli na pozyskanie nowych operatorów lotniczych. Bez tych inwestycji dalszy rozwój lotniska staje pod znakiem zapytania.

W kolejno podejmowanych aktach samorządy popierają apel Mazowsza. Pokreślą, że Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin jest jedynym lotniskiem na Mazowszu dofinansowanym przez Unię Europejską. Tłumaczą, że ma pełną infrastrukturę i ogromny potencjał. Jest w stanie obsługiwać rocznie 3,5 mln pasażerów. Dlatego jego rozwój nie powinien być hamowany.

Pt., 8 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska