Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatna komunikacja dla dzieci z Gdyni i Sopotu – od 1 czerwca

Bezpłatna komunikacja dla dzieci z Gdyni i Sopotu – od 1 czerwca fotolia.pl

Dzieci i młodzież zameldowana w Gdyni i Sopocie będzie mogła jeździć komunikacją miejską za darmo. Z tym, że dziecko zameldowane w jednym mieście, nie będzie mogło korzystać z bezpłatnego przejazdu w innym. Natomiast od lipca bezpłatną komunikację dla młodych wprowadza Gdańsk.

Informacja o bezpłatnych przejazdach dla młodych w Gdyni i w Sopocie pojawiła się w lutym, tydzień po podobnej deklaracji prezydenta Gdańska. Zdecydowano, że z bezpłatnych przejazdów od 1 czerwca skorzystają zamieszkali w mieście uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do 20 roku życia. Dodatkowo za darmo pojadą dzieci do 7 lat na podstawie dokumentu tożsamości.

Aby móc korzystać z ulgi na terenie tych gmin, trzeba tam mieszkać.

Oznacza to więc tyle, że młodzi z Gdańska, przemieszczając się do Gdyni za bilet będą już musieli zapłacić. Tak samo np. jak uczniowie z Rumi, czy Kosakowa.

Z bezpłatnych przejazdów w całej sieci ZKM Gdynia będą mogły korzystać jedynie dzieci do 7 lat.

Spowodowane jest to brakiem porozumienia między poszczególnymi miastami, dotyczącego wprowadzenia ulgi w ramach Metropolitalnego Obszaru, ale też względami finansowymi.

Bezpłatne przejazdy będą kosztowały Gdynię rocznie 6 mln zł i włączone są w to obniżki cen biletów 1-godzinnych. Sopot na ten cel wyda ok. 300 tys. zł, a Gdańsk ok. 9 mln zł.

Źródło: trojmiasto.pl

Czw., 31 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska