Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zarządy dróg - tylko publicznych czy również wewnętrznych?

Zarządy dróg - tylko publicznych czy również wewnętrznych? fotolia.pl

Związek Miast Polskich postuluje umożliwienie jednostkom organizacyjnym, jakimi są zarządy dróg, zajmowanie się nie tylko drogami publicznymi, ale również wewnętrznymi.

ZMP przygotował w tym celu stosowne zapisy nowelizujące art. 21 ustawy o drogach publicznych. Artykuł ten nie zawiera obecnie odesłania do przepisów artykułu 8, regulującego sprawy zarządzania drogami wewnętrznymi.

Zmiana przepisów zaproponowana przez Związek Miast Polskich przewiduje możliwość powierzenia przez radę gminy (powiatu, sejmik województwa) jednostce organizacyjnej, powołanej do zarządzania drogami, wykonywanie również określonych w ustawie zadań, dotyczących dróg wewnętrznych, położonych na terenach we władaniu gminy, powiatu lub skarbu państwa.

W opinii ZMP, zarządy dróg dysponują odpowiednimi zasobami, zarówno kadrowymi, jak i sprzętowymi, by tymi zadaniami się zajmować i kompleksowo objąć swoimi działaniami wszystkie drogi.

Zmiana przepisów przyczyni się do usprawnienia wykonywania zadań zarządzania drogami przez jednostki samorządu terytorialnego.

Źródło: ZMP

Sob., 2 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża