Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Komunikacyjna rewolucja w Stalowej Woli

Komunikacyjna rewolucja w Stalowej Woli fotolia.pl

W Salowej Woli za kilka tygodni na ulice miasta wyjedzie pierwszy elektryczny autobus, a do końca sierpnia br. flota miejskiej komunikacji zwiększy się do 10 autobusów. Tabor zasili również 6 autobusów i 3 busy z sanockich firm.

Elektroniczne, nowoczesne i ciche pojazdy posiadają wiele systemów ułatwiających komfortowe podróżowanie mieszkańcom m.in.: porty USB, Wi-Fi, system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo wewnątrz pojazdu, system zliczania pasażerów, biletomat, w którym będzie możliwość płatności kartą lub gotówką, jak również nowoczesne czytniki kart miejskich.

Elektryczne autobusy, które trafią do Stalowej Woli, pokonywać będą bez ładowania trasę 100 – 140 kilometrów. Na terenie miasta przewidziano stacje szybkiego ładowania po pięć stanowisk: przy dworcu PKP w Rozwadowie, na osiedlu Hutnik przy ulicy Wrzosowej i przy bramie nr 3 Huty Stalowa Wola, a także jedną stację wolnego ładowania na terenie bazy komunikacji miejskiej.

Jest to największy projekt transportowy realizowany dla mieszkańców.

Na 30 przystankach zostanie wdrożony system elektronicznej informacji pasażerskiej, pojawi się monitoring, sieć Wi-Fi, powstanie zaplecze techniczne do obsługi elektrycznych pojazdów, zakupione zostaną nowe wiaty przystankowe, a zdewastowane będą wymienione, wybudowane zostaną centra przesiadkowe, punkty „Park&Ride” oraz zmodernizowana zostanie infrastruktura drogowa (budowa turboronda przy ul. Energetyków).  W ramach tego projektu wydanych zostanie również 20 tys. kart miejskich, które będą mogły realizować płatności nie tylko w ramach komunikacji miejskiej, ale również w zakresie innych usług miejskich.

Projekt realizowany jest w ramach tzw. „Mobilnego MOF-u Stalowej Woli” wraz z sąsiadującymi gminami: Nisko, Zaleszany i Pysznica, który ma na celu poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Jego wartość to 49,4 mln. zł.

Źródło: stalowawola.pl

Pt., 25 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska