Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

130 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy!

130 lat komunikacji miejskiej w Bydgoszczy! fotolia.pl

Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, MZK Bydgoszcz oraz ZDMiKP zapraszają na obchody 130. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji miejskiej.

Obchody odbędą się w sobotę 2 czerwca br. W tym dniu, decyzją Rady Miasta, przejazdy wszystkimi liniami bydgoskiej komunikacji miejskiej będą bezpłatne!

Na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji, m.in.:

  • wystawa zabytkowych autobusów na parkingu przed halą Łuczniczka i lodowiskiem Torbyd. W zlocie weźmie udział około 15 autobusów, reprezentujących wszystkie etapy rozwoju tego środka transportu, od czasów międzywojennych (najstarszy autobus który odwiedzi miasto wyprodukowany został w 1938 r.), przez okres PRL po czasy współczesne, reprezentujących wszystkie najbardziej znane i zasłużone w bydgoskim transporcie marki: Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus,
  • wystawa taboru tramwajowego MZK Bydgoszcz na pętli Babia Wieś, gdzie zobaczyć będzie można tabor tramwajowy ze wszystkich epok, w tym najstarszy w Polsce czynny tramwaj elektryczny z 1896 r., czy najnowszy niskopodłogowy Swing z bydgoskiej PESY.

Obie wystawy dzielić będzie odległość około 500 m. Dystans będzie można pokonać specyficznym środkiem transportu (więcej szczegółów na https://www.facebook.com/events/160926851254128/).

O godz. 14.00 zabytkowe autobusy wyruszą na uroczystą paradę ulicami miasta – przejazd przebiegnie Trasą Uniwersytecką pod górę, a następnie przez Wzgórze Wolności, Szwederowo, Śródmieście, Dzielnicę Muzyczną i Skrzetusko.

Po paradzie autobusy powrócą pod Łuczniczkę, skąd ok. godz. 15.00 ruszą linie specjalne. O tej godzinie rozpoczną się drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK Bydgoszcz, gdzie chętnych zawiezie z Łuczniczki jedna z linii specjalnych. Tego dnia linia turystyczna nr 100 zostanie wydłużona (Hala Łuczniczka – Stare Miasto – Myślęcinek) i będzie obsługiwana przez aż cztery zabytkowe autobusy nieuczestniczące w zlocie, a kursować będzie przez cały dzień z częstotliwością ok. 15 minut.

Wszystkie bieżące informacje, informacje o nowych atrakcjach itp. będą publikowane na stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/160926851254128/

Źródło: komunikacja.bydgoszcz.pl oraz zdmikp.bydgoszcz.pl

Czw., 17 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa