Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Efektywność energetyczna przez rozwój mobilności w Polsce podsumowanie

Efektywność energetyczna przez rozwój mobilności w Polsce podsumowanie fotolia.pl

Ministerstwo Środowiska podsumowuje projekt „Efektywność energetyczna przez rozwój mobilności w Polsce”, który związany jest z działaniami na rzecz transportu elektrycznego. Pojazdy napędzane na energię elektryczną są przyszłością oraz stanowią ważny punkt w walce z zanieczyszczeniem powietrza. 

„Połączenie odnawialnych źródeł energii z transportem elektrycznym jest rozwiązaniem, które eliminuje w części niską energię oraz emisję spalin. Jednocześnie elektromobilność zachowuje wszystkie elementy strategii zrównoważonego rozwoju.” - podkreślił w swoim wystąpieniu wiceminister środowiska Paweł Sałek, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej.

„Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aktualnie przeznaczył 200 mln zł na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego z uwzględnieniem zakupu autobusów miejskich napędzanych na energię elektryczną. Zachęcamy jednostki samorządu terytorialnego do wzięcia udziału w  naszych programach i ubieganie się o dotacje na ten cel.” - przypomniał Artur Michalski, wiceprezes NFOŚiGW.

Projekt „Efektywność energetyczna przez rozwój elektormobilności w Polsce” to projekt zrealizowany przez Instytut Ochrony środowiska – Państwowy Instytut Badawczy i Politechnikę Warszawską ze środków Norweskiego Mechanizmu Operacyjnego w ramach Funduszu Współpracy dwustronnej na Poziomie Programu Operacyjnego PL04.

Źródło: mos.gov.pl

Czw., 30 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk