Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe sprawozdanie z realizacji zadań ustawy o kierujących pojazdami

Nowe sprawozdanie z realizacji zadań ustawy o kierujących pojazdami fotolia.pl

Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdania z realizacji na terenie województwa zadań określonych ustawą o kierujących pojazdami stanowi realizację upoważnienia dla ministra właściwego do spraw transportu określonego w art. 122 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami.

Przygotowany projekt, podobnie jak dotychczas obowiązujące rozporządzenie, określa zakres informacji zawartych w ww. sprawozdaniu. Załącznik do rozporządzenia, który stanowi wzór zbiorczego sprawozdania, został zaktualizowany i uzupełniony o dodatkowe rodzaje kontroli. W celu podniesienia jakości przeprowadzanych analiz, dodane zostały do wzoru sprawozdania informacje o łącznej liczbie wszystkich podmiotów oraz osób (instruktorów i wykładowców) wpisanych do właściwych rejestrów i ewidencji oraz informacje o łącznej liczbie wszystkich wydanych poświadczeń dla ośrodków szkolenia kierowców.

Należy wskazać, że wymagane dodatkowe informacje o ośrodkach szklenia kierowców, podmiotach prowadzących szkolenie, instruktorach oraz wykładowcach są już przekazywane do Ministra Infrastruktury i Budownictwa jako informacje dodatkowe do sprawozdania wymaganego obecnie obowiązującymi przepisami.

Proponuje się wejście w życie projektowanego rozporządzenia w okresie 30 dni od dnia jego ogłoszenia.

Z projektem można zapoznać się na stronie Rządowego Centrum Legislacji

Źródło: legislacja.rcl.gov.pl

Sob., 25 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk