Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

21 września kolejna edycja Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września kolejna edycja Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach fotolia.pl

Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, dokładnie 21 września, już po raz drugi, odbędzie się akcja EDWARD (European Day without a Road Death) - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

Celem wydarzenia, zainicjowanego przez Europejską Sieć Policji Ruchu Drogowego (TISPOL) i wspieranego przez Komisję Europejską, jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym poprzez szkolenia, wzmożone kontrole oraz podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Akcja ma skłonić do refleksji na temat zagrożeń w ruchu drogowym i sposobach na ich ograniczenie.

Organizatorzy projektu EDWARD zachęcają, aby każdy, niezależnie od tego, czy reprezentuje krajowy rząd, prywatną organizację, agencję publiczną, organizację charytatywną, szkołę, kolegium czy uniwersytet, czy też jest po prostu osobą fizyczną, dołączył do inicjatywy. Można złożyć zobowiązanie na https://projectedward.eu/, wysyłając wiadomość i uczestnicząc w kampanii społecznościowej (#ProjectEDWARD).

Pierwszy projekt EDWARD był wielkim sukcesem. Ponad 103 tys. organizacji i osób podpisało zobowiązanie bezpieczeństwa drogowego na stronie internetowej TISPOL, a w całej Europie zorganizowano ponad 80 działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym w zakresie informowania i podnoszenia świadomości w szkołach i firmach, odbyły się warsztaty, konferencje i konkursy. Ponadto, kampania w mediach społecznościowych #ProjectEDWARD i #seatbeltselfie dotarła do ponad 19 milionów osób.

Komisja Europejska i TISPOL zachęcają do wzięcia udziału w projekcie EDWARD, 21 września, oraz w całym Europejskiego Tygodniu Mobilności trwającym w od 16 do 22 września.

Źródło: ec.europa.eu, edroga.pl oraz tispol.org

Pt., 1 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa