Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Charakter drogi rowerowej

Charakter drogi rowerowej fotolia.pl

Droga rowerowa może być częścią drogi przeznaczoną dla ruchu rowerów, a może też być odrębną, samodzielną, nie stanowiącą części innej drogi - drogą przeznaczoną do ruchu rowerów.

Wobec tego przedmiotowy szlak rowerowy nie będący częścią innej drogi lecz stanowiący samodzielną drogę służącą do ruchu rowerów, składający się z odcinków o różnym rodzaju nawierzchni (m.in. żwirowej bitumowanej, a częściowo asfaltowej) na odcinku dłuższym niż 1 km, jest drogą o twardej nawierzchni, a tym samym przedsięwzięciem mogącym potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dla którego wymagane jest zgodnie z art. 71 ustawy z dnia 3 października 2008. uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Utwardzanie powierzchni budowanej drogi na odcinku ponad 1 km jest jak wynika z § 3 ust. 1 pkt 60 rozporządzenia elementem decydującym o zaliczeniu takiej inwestycji do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko i w konsekwencji służy zbadaniu przez właściwe organy administracji publicznej czy jej budowa nie zagraża środowisku.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 grudnia 2016 r. (II OSK 1470/16)

Źródło: CBOSA

Niedz., 14 Mj. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk