Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Próba w teatrze a Koronawirus

Próba w teatrze a Koronawirus fotolia.pl

W związku z drastycznym wzrostem zachorowań zdecydowano o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla publiczności, na razie, od 7 listopada do 29 listopada br.

Czasowe zamknięcie od 7 do 29 listopada 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oznacza, że nie będą mogły być w nich organizowane wydarzenia z udziałem publiczności.

Nie wyklucza to natomiast prowadzenia przy uwzględnieniu zasad reżimu sanitarnego, przede wszystkim dystansu społecznego oraz zasłaniania nosa i ust, a także izolacji osób, u których wystąpiło podejrzenie zakażenia działalności związanej z prowadzeniem prób i przygotowaniem do organizacji wydarzeń artystycznych, pracy zdalnej i udostępniania zbiorów bądź spektakli online. Mogą być również organizowane wydarzenia online bez udziału publiczności.   

Instytucje kultury czekają na wsparcie zarówno dla nich samych jak i twórców oraz artystów pracujących na umowach cywilnoprawnych. Na piątek planowane jest spotkanie Zespołu Antykryzysowego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podczas którego minister poinformuje o działaniach przedsięwziętych w związku z wprowadzonymi ograniczeniami.

Źródło: MKiDN

Czw., 5 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek