Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Maseczki w szkole jednak obowiązkowe?

Maseczki w szkole jednak obowiązkowe? fot. pixabay.com

Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprowadziło aktualizację wytycznych sanitarnych obowiązujących w szkołach, opracowanych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

W wytycznych dodano nowy zapis, konieczny ze względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi. Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np. obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.

Aktualizacja dotyczy także zaleceń dla dyrektorów szkół ze stref żółtej i czerwonej. Z uwagi na możliwość nauczania indywidualnego dla dzieci z orzeczeniem dodano zapis określający sposób prowadzenia takich zajęć - w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego - nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Źródło: MEN 

Czw., 17 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek