Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Piastowie otwarto nowy gmach Liceum Ogólnokształcącego

W Piastowie otwarto nowy gmach Liceum Ogólnokształcącego fotolia.pl

Przebudowa i rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie, które w tym roku obchodzi 75-lecie swojej działalności to inwestycja, której finał obchodzony był 4 września 2020 roku. W uroczystym otwarciu nowych obiektów udział wzięła dyrekcja szkoły, władze miasta a także generalny wykonawca. Inwestycja zrealizowana została w  formule partnerstwa prywatno-publicznego, gdzie partnerem publicznym jest Miasto Piastów, zaś prywatnym - spółka Warbud.

W przeciągu 16 miesięcy powstał nowoczesny trzykondygnacyjny gmach dydaktyczny o łącznej powierzchni 4,5 tys. m² wraz z przestronną biblioteką miejską, halą sportową, boiskiem oraz zespołem gastronomicznym. Podpisanie umowy nastąpiło 30 kwietnia 2019, zaś oddanie obiektu do użytkowania w sierpniu 2020 r.

Od września ponad 300 uczniów ma do dyspozycji komfortowe sale dydaktyczne, funkcjonalne przestrzenie wspólne, nauczyciele i pracownicy większe pomieszczenia administracyjno-biurowe, zaś mieszkańcy Piastowa - mediatekę na miarę XXI w.

Nowopowstała szkoła wpisuje się w równoważone budownictwo, przynosząc korzyści właścicielom, użytkownikom i mieszkańcom, dzięki obniżonym kosztom operacyjnym, lepszej jakości powietrza wewnątrz budynku i zmniejszonemu zużyciu energii. Jest przyjazna dla środowiska i energooszczędna. Zastosowano w niej gruntowe pompy ciepła, połączone z instalacjami fotowoltaicznymi, dla których źródłem energii jest 69 odwiertów pionowych o głębokości 135 m.

Jednocześnie od lipca br. trwa drugi etap inwestycji, polegający na gruntownym remoncie starego budynku liceum o powierzchni 2 tys. m². Nowa część budynku została połączona z istniejącą - łącznikiem oraz dziedzińcem, który ma być miejscem odpoczynku dla uczniów. Zakończenie drugiego etapu planowane jest na kwiecień 2021 r.

Wt., 8 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska