Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Polscy uczniowie odnieśli sukces na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

Polscy uczniowie odnieśli sukces na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów fotolia.pl

EJOI 2020, czyli Europejska Olimpiada Informatyczna Juniorów za nami. Uczestnicy rozpoczęli swoje zmagania 2 września, ze względu na warunki epidemiczne – w formie zdalnej. W zmaganiach informatycznych znakomicie spisali się polscy uczniowie otrzymując aż dwa medale: złoty i srebrny!

Pierwsza Europejska Olimpiada Informatyczna odbyła się w 2017 roku w Bułgarii. Kolejne zawody zostały zorganizowane w Republice Tatarstanu w Rosji (2018 r.) i w Mariborze na Słowenii (2019 r.).

Tegoroczne zawody miały odbyć się w stolicy Gruzji, Tibilisi, ale ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy zadecydowali o przeprowadzeniu zawodów w zdalnej formule.

Zdobywcą złotego medalu był Konstanty Smolira – absolwent Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „Europejczyk” w Szerokiem. Natomiast srebro zdobył Ignacy Boehlke – absolwent Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinie.

Na zawodach Polskę reprezentowali także: Marek Muzyka, Jerzy Olkowski, Jan Gwiazda, Tomasz Pływacz, Adam Gąsienica, Karol Łacina oraz Paulina Żeleźnik.

Opiekunami reprezentacji byli mgr Karol Pokorski (Uniwersytet Wrocławski) oraz prof. dr hab. Maciej Sysło (Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Źródło: MEN

Wt., 8 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska