Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza konkurs na najlepsze prace o ubóstwie i wykluczeniu społecznym

Rusza konkurs na najlepsze prace o ubóstwie i wykluczeniu społecznym fotolia.pl

Przed nami IV edycja konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. Nagrodzone zostaną prace naukowe oraz materiały dziennikarskie mające szczególne znaczenie dla kształtowania debaty publicznej w Polsce dotyczącej problematyki ubóstwa i wykluczenia społecznego.

W konkursie swoje prace mogą nadsyłać autorzy prac naukowych oraz instytucje i  towarzystwa naukowe, a także autorzy materiałów dziennikarskich, wydawcy prasowi, radiowi, telewizyjni i internetowi, oraz stowarzyszenia zrzeszające dziennikarzy.

Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:

  •        autorska (współautorska) praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego ogłoszona w roku poprzedzającym przyznanie Nagrody lub rok wcześniej. Praca powinna zostać opublikowana w języku polskim, jako recenzowana monografia naukowa, recenzowany artykuł w polskim czasopiśmie naukowym albo rozdział w recenzowanej monografii zbiorowej
  •        autorski (współautorski) materiał prasowy/medialny dotyczący problematyki przezwyciężania ubóstwa i wykluczenia społecznego, opublikowany w prasie, radiu, telewizji lub przez wydawcę internetowego w pierwszym półroczu roku przyznania nagrody lub rok wcześniej

W każdej z kategorii przyznana zostanie jedna nagroda w wysokości 3000 zł (słownie: trzy tysiące zł).

Dzieła z obu kategorii wraz z podpisanym odpowiednim formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 września 2020 r. do godz. 23:59:59.

Laureaci Konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu powołaną przez Organizatorów Konkursu. Wręczenie Nagrody odbędzie się w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: MRPiPS

Śr., 29 Lp. 2020 0 Komentarzy
Małgorzata Węgrzyn
sekretarz redakcji Małgorzata Węgrzyn