Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dotacja za kwiecień i maj dla niepublicznej jednostki oświatowej przy podmiocie leczniczym

Dotacja za kwiecień i maj dla niepublicznej jednostki oświatowej przy podmiocie leczniczym fotolia.pl

W nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z 25 marca br. uregulowano zasady przekazywania dotacji za kwiecień i maj 2020 r. dla niepublicznego przedszkola specjalnego lub niepublicznej szkoły specjalnej zorganizowanych w podmiocie leczniczym. 

Zgodnie z brzmieniem dodanego w paragrafie 10 ustępu 7 do ustalenia kwoty dotacji za miesiące kwiecień i maj 2020 r. dla niepublicznego przedszkola specjalnego lub niepublicznej szkoły specjalnej zorganizowanych w podmiocie leczniczym, których funkcjonowanie zostało czasowo ograniczone na podstawie przepisów wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe, uwzględnia się liczbę uczniów lub wychowanków przyjętą do naliczenia dotacji za miesiąc luty 2020 r.

Natomiast na podstawie dodanego ustępu 8 dotacja, o której mowa powyżej jest przekazywana w terminie do dnia 31 lipca 2020 r., jeżeli przed dniem 29 czerwca 2020 r. dotacja odpowiednio za miesiąc kwiecień i maj 2020 r. nie została przekazana.

Czw., 2 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka