Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prawie wszyscy absolwenci podchodzą do matury w terminie głównym

Prawie wszyscy absolwenci podchodzą do matury w terminie głównym fotolia.pl

Na podstawie danych przekazanych przez CKE należy ocenić, że nie ma obecnie potrzeby organizowania drugiego dodatkowego terminu egzaminu maturalnego – taki wniosek płynie z odpowiedzi ministerstwa edukacji narodowej na pismo Związku Powiatów Polskich.

O rozważenie wprowadzenia drugiego dodatkowego terminu matur ZPP zwrócił się do MEN końcem maja. Temat ten opisywaliśmy tutaj.

16 czerwca br. do Biura ZPP wpłynęła odpowiedź w tej sprawie. Jak wskazuje resort edukacji dane przekazane przez CKE nie stanowią powodu do niepokoju, ani nie są przesłanką do projektowania dodatkowych terminów egzaminacyjnych. Odsetek zdających, którzy złożyli wniosek o przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym waha się pomiędzy 0,16%  a 0,20%, co oznacza, że od 99,80% do 99,94% zdających przystąpiło już do poszczególnych egzaminów.

W odpowiedzi zauważono także, że trudniejsza sytuacja epidemiczna w województwie śląskim występuje obecnie, tj. na około 3 tygodnie przed ustalonym w harmonogramie terminem dodatkowym egzaminu maturalnego (8-14 lipca br.). Stąd też z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że sytuacja epidemiczna i liczba osób przebywających na kwarantannie ulegnie unormowaniu i maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie określonym w harmonogramie z 24 kwietnia br.

Pt., 19 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka