Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków do programu „Dobry start” rusza 1 lipca

Nabór wniosków do programu „Dobry start” rusza 1 lipca fotolia.pl

Od 1 lipca będzie można ubiegać się o 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wniosek można składać każdy, niezależnie od dochodów, bez konieczności wychodzenia z domu – można będzie zrobić to drogą elektroniczną.

Uruchomiony w 2018 roku program „Dobry start” to rządowa pomoc finansowa na zakup szkolnej wyprawki. To spory wydatek w domowym budżecie, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia. Co ważne, od 2019 r. świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać zarówno drogą tradycyjną (np. drogą pocztową) – od 1 sierpnia, jak i szybko i wygodnie drogą elektroniczną – już od 1 lipca.

W 2019 r. wsparciem z programu „Dobry start” objętych było 4,5 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 2,67mld zł, z czego 1,35 mld zł w 2019 r. 

Źródło: MRPiPS

Czw., 18 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn