Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs plastyczny - „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”

Konkurs plastyczny - „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego” fotolia.pl

„Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”. To hasło konkursu plastycznego, do którego Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprasza dzieci i młodzież. Zgłoszenia do 5 czerwca. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. 

Bezpieczeństwo, szacunek, rozwaga

Ustanowiony przez Komisję Europejską 6 maja Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest jedną z wielu okazji do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Idea jaka przyświecała Komisji, to przypominanie wszystkim mieszkańcom Unii Europejskiej o tym, że nasze nawyki i zachowania mają decydujący wpływ na to, co dzieje się na drodze. Szacunek do innych uczestników, kultura, rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych. Dzięki naszym wspólnym staraniom możemy ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków drogowych, w których często ofiarami są piesi, rowerzyści czy motocykliści.

Edukacja i zabawa – zapraszamy do konkursu!

Zajęcia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym warto zacząć już w przedszkolu. Nabywana wiedza zaprocentuje, kiedy przyjdzie czas wyruszyć w realną drogę. Główny Inspektorat Transportu Drogowego od lat prowadzi lekcje bezpieczeństwa w przedszkolach, szkołach czy szpitalach. Tym razem, już poza zajęciami, zaprasza do konkursu plastycznego dzieci i młodzież do 15 lat. Motywem przewodnim prac będzie hasło „Jestem bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego”. Konkurs wpisuje się w naczelną zasadę obchodzonego 6 maja Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – promuje bezpieczeństwo i dobre praktyki drogowe.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy przesłać przygotowaną przez siebie pracę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Technika wykonania – dowolna, można zatem posłużyć się kredkami, farbami, pastelami itp. Ważne, aby praca nie była wcześniej publikowana oraz zgłoszona na inny konkurs. Rozmiar nie powinien przekraczać formatu A0. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, od 7 do 11 oraz od 12 do 15 lat. Na zgłoszenia GITD czeka do 5 czerwca br. Prace oceni komisja konkursowa, a trzy najlepsze w każdej grupie wiekowej zostaną nagrodzone. Na zwycięzców czekają m.in. maskotki krokodylka Tirka, zestawy edukacyjne, odblaskowe oraz wiele innych, przydatnych gadżetów. Szczegółowe informacje, także regulamin konkursu oraz oświadczenie, które należy dołączyć do zgłoszenia, dostępne są na stronie GITD w zakładce „Edukacja” - https://tiny.pl/7gp4s

Jest bezpieczniej?

Mniej wypadków drogowych w porównaniu do lat ubiegłych, ale więcej ofiar śmiertelnych. To obraz wyłaniający się ze statystyk udostępnionych przez Policję (www.policja.pl). W roku 2019 doszło do 30 288 wypadków, w których zginęło 2 909 osób, a 35 477 zostało rannych. Piesi stanowili 18,6% wszystkich poszkodowanych. To duży odsetek – ale pieszy, także rowerzysta czy motocyklista w zderzeniu z pojazdem są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

Obchodzony 6 maja Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wpisuje się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, którego tematem przewodnim jest także bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Źródło: GITD

Śr., 6 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Artur Duda