Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Każdy komputer się przyda” – w Poznaniu trwa akcja zbierania sprzętu dla uczniów

„Każdy komputer się przyda” – w Poznaniu trwa akcja zbierania sprzętu dla uczniów fotolia.pl

Placówki szkole cały czas pozostają zamknięte, co oznacza konieczność kontynuowania zdalnych lekcji. Niestety wciąż nie każdy uczeń ma dostęp do potrzebnego sprzętu komputerowego. Kwota, jaką Ministerstwo Cyfryzacji przekazało na zakup sprzętu okazała się być niewystarczająca, dlatego mieszkańcy Poznania postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Chętnych na przekazanie sprzętu dla uczniów cały czas przybywa.

Poznańskie placówki zgłosiły w marcu zapotrzebowanie na sprzęt (komputery stacjonarne, laptopy, tablety), które wyniosło: 2 224 sztuki. Do tego dochodzi mobilny dostęp do internetu w liczbie 329 sztuk. Mimo zakupu sprzętu dla 62 szkół, potrzeby wciąż pozostają spore. Stąd zrodził się pomysł na akcję „Każdy komputer się przyda”, w której poznańskie firmy a także osoby prywatne mogą przekazać sprzęt dla potrzebujących uczniów.

Ofiarodawcy mogą zgłosić chęć przekazania sprzętu do Wydziału Oświaty, który to z kolei kontaktuje się z konkretną placówką, która wcześniej zgłosiła niedobór danego urządzenia.

Do akcji włączyło się już około 20 firm, instytucji i osób prywatnych. Do tej pory szkołom przekazano ponad 50 sztuk sprzętu komputerowego. Chętnych do pomocy cały czas przybywa.

Szczegółowe informacje dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć akcję znajdują się na stronie: 2 224 sztuki. Do tego dochodzi mobilny dostęp do internetu w liczbie 329 sztuk.

Źródło: Miasto Poznań

Śr., 29 Kw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn