Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Letnie Turnusy Uśmiechu

Letnie Turnusy Uśmiechu fotolia.pl

Fundacja ING Dzieciom zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na terapeutyczne Turnusy Uśmiechu. Do wygrania są cztery turnusy - 12-dniowe pobyty dla grupy do 50 osób w ośrodku fundacji w Wiśle. Zgłoszenia do 24 marca 2020 r.

Założeniem turnusów terapeutycznych jest maksymalna możliwa rehabilitacja ruchowa, społeczna, edukacyjna i sensoryczna dzieci i młodzieży. W trakcie turnusu terapeuci i wychowawcy w małych grupach realizują własne programy zajęciowe, które specjalnie opracowują na czas pobytu w ośrodku w Wiśle.

W programie każdego turnusu znajdują się także elementy integrujące dzieci i ich opiekunów. Do takich należą wycieczki krajoznawcze, ogniska, zabawy ruchowe na terenie ośrodka i w plenerze podczas wyjazdów.

Wnioskodawcą mogą być tylko placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe działające w zakresie prowadzenia codziennych zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym, w szczególności szkoły specjalne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, ośrodki edukacyjno-rehabilitacyjno-wychowawcze, fundacje i stowarzyszenia prowadzące ośrodki pracy dziennej z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną fizycznie i intelektualnie.

Wnioskodawcą nie może być jednostka, szkoła ani organizacja, która uczestniczyła w Turnusach organizowanych przez Fundację ING Dzieciom w latach 2017 –2019 i/lub została zakwalifikowana do udziału w innym Turnusie Uśmiechu w roku 2020.

Wnioskodawcą nie może być organizacja prowadząca działalność polityczną, związkową czy wyznaniową.

Nagrodą w konkursie jest udział 50-cio osobowej grupy - dzieci i młodzież, wraz z kadrą pedagogiczną i terapeutyczną, w 12-dniowym turnusie terapeutycznym i realizacja własnego programu dydaktyczno-terapeutycznego.

Turnusy odbędą się w następujących terminach:

  • od 7 września do 18 września 2020 r.,
  • od 21 września do 2 października 2020 r.,
  • od 5 października do 16 października 2020 r.,
  • od 19 października do 30 października 2020 r. 

Pobyt w ramach programu "Turnusy Uśmiechu" odbędzie się w ośrodku w Wiśle przy ul. 11 Listopada 12.

Termin składania wniosku upływa 24 marca 2020 r. o godz. 12:00.

Źródło: NGO

Czw., 5 Mrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś