Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs literacko-plastyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

Konkurs literacko-plastyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” fotolia.pl

1 lutego br. rozpoczął się literacko-plastyczny konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Konkurs potrwa do 23 marca br. Jego celem jest upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Prace konkursowe będą ocenianie w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej.

Część plastyczna obejmuje zaprojektowanie karty pocztowej upamiętniającej Zbrodnię Katyńską. Technika wykonania pracy jest dowolna. Z kolei w kategorii literackiej uczniowie będą musieli odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego musimy pamiętać o Katyniu?” Objętość pracy nie powinna przekroczyć 6 stron formatu A4. 

Do pracy konkursowej należy dołączyć wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia konkursowego. Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa można znaleźć na stronie konkursu.

Gala wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 24 kwietnia w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Założeniem przedsięwzięcia jest uczczenie 80. rocznicy mordu w Lesie Katyńskim. Konkurs służy także popularyzowaniu wiedzy o Zbrodni Katyńskiej. Jest również szansą na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodych ludzi.

Organizatorem przedsięwzięcia jest kancelaria Sejmu RP. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski jest członkiem komitetu honorowego konkursu. W kapitule znaleźli się także: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Przewodniczącym komitetu honorowego jest Prezydent RP Andrzej Duda. Na czele komisji konkursowej stanął prof. Tadeusz Wolsza

Źródło: MEN

Czw., 6 Lt. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska