Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lato w Teatrze

Lato w Teatrze fotolia.pl

Program wspiera autorskie projekty dwutygodniowych teatralnych półkolonii lub kolonii, których realizacja planowana jest w okresie letnich wakacji szkolnych. Wnioski o dofinansowanie mogą składać teatry i inne samorządowe instytucje kultury a także organizacje pozarządowe. Z możliwości ubiegania się o dotację wykluczone są państwowe instytucje kultury. Wnioskodawcy muszą dysponować przestrzeniami do przeprowadzenia warsztatów oraz prezentacji finałowych prac warsztatowych. Z możliwości ubiegania się o dotację w ramach Programu wykluczone są państwowe instytucje kultury.

Instytucją Zarządzającą programem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Programu jest szerzenie i wspieranie idei pedagogiki teatru ze szczególnym uwzględnieniem działań pedagogiczno-teatralnych, w których grupa docelowa ma utrudniony dostęp do kultury oraz działań realizowanych z częściowym udziałem grup defaworyzowanych – osób z niepełnosprawnościami, mieszkańców obszarów o najniższym PKB.

Wnioskodawca musi zapewnić finansowy wkład własny – min. 10% wartości projektu, który:

  • może obejmować dofinansowanie z innych źródeł,
  • musi mieć potwierdzenie w ewidencji księgowej wnioskodawcy.

Jeden wnioskodawca może złożyć jeden wniosek w programie.

Wnioski można składać do 14 lutego. Więcej informacji na stronie organizatora.

Źródło: www.latowteatrze.pl 

Czw., 30 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś