Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W ferie pociągiem za darmo. Rusza druga edycja „Kolei na ferie”

W ferie pociągiem za darmo. Rusza druga edycja „Kolei na ferie” fotolia.pl

Od 11 do 20 stycznia 2020 roku uczniowie z Województwa Śląskiego będą mogli za darmo podróżować Kolejami Śląskimi. Do bezpłatnego przejazdu będzie uprawniała ważna legitymacja szkolna. Inicjatorem akcji jest Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Akcja „Kolej na ferie” odbywa się już po raz drugi. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców a także turystów. Zgodnie z danymi Kolei Śląskich, w zeszłym roku z akcji skorzystało 150 tysięcy osób, pokonując łącznie ponad 9,3 mln km. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać uczniowie z Województwa Śląskiego a także ich rówieśnicy z całej Polski.

Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. W akcji mogą wziąć również udział młodsze dzieci, wówczas należy okazać dokument potwierdzający ich wiek. Jeśli natomiast chodzi o najmłodszą grupę wiekową, czyli dzieci do 4 roku życia, to podróżuje ona za darmo przez cały rok.

Darmowe podróżowanie koleją połączyć można z innymi atrakcjami, jak np. zwiedzenie bazy kolejowej przy ul. Raciborskiej. Dzięki temu będzie można przekonać się, jak naprawdę wygląda praca kolejarze i z jakimi czynnościami się wiąże.

Źródło: Koleje Śląskie

Pt., 10 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn