Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Gdańsku powstała specjalna gra. Uczniowie dowiedzą się, jak czują się migranci

W Gdańsku powstała specjalna gra. Uczniowie dowiedzą się, jak czują się migranci fotolia.pl

Niezwykła gra fabularna dotycząca migracji powstała w Gdańsku z okazji Międzynarodowego Dnia Migrantów. Dzięki niej uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych mogą dowiedzieć się, co czują migranci i z jakimi problemami muszą mierzyć się każdego dnia.

Gra to efekt współpracy pomiędzy Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku a Stowarzyszeniem „Na Styku”. Początkowo inicjatywa była wymyślona jako gra miejska, dopiero później dopasowano ją do realiów szkół. Jej głównym celem jest edukacja w formie aktywności. Gra powstała z okazji Międzynarodowego Dnia Migrantów, który przypada 18 grudnia.

Pomysł jest bardzo szczytny i potrzebny – często nie zdajemy sobie sprawy, z jakimi przeszkodami każdego dnia muszą mierzyć się migranci. Dzięki grze uczniowie mogą wcielić się w położenie migrantów, wczuć się w emocje i sytuację ludzi w potrzebie. Inicjatywa przełamuje stereotypy, uczy szacunku do drugiego człowieka i propaguje niesienie pomocy.

Jako pierwsi grę wypróbowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku. Każdy uczestnik losował kartę postaci, z których każda ma własną historię, i wcielał się w rolę osoby przemieszczającej się z jednego kraju do drugiego. 

Za stronę merytoryczną, organizacyjną i treściową gry odpowiada Stowarzyszenie „Na Styku”. Samo prowadzenie gry zostało oddane w ręce uczniów i nauczycieli.

Link do pobrania gry wraz ze scenariuszem i instrukcją można znaleźć na stronie: www.gdansk.pl.

Źródło: Miasto Gdańsk

Śr., 18 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn