Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zdobądź milion złotych! Wielkie Wyzwanie: Energia

Zdobądź milion złotych! Wielkie Wyzwanie: Energia fotolia.pl

Pierwsze polskie wyzwanie badawcze, którego celem jest opracowanie kompaktowego urządzenia do zastosowań indywidualnych, zdolnego do przekształcania energii wiatru na energię elektryczną oraz jej magazynowania w najefektywniejszy sposób - kierowane jest do wszystkich entuzjastów technologii i innowacji – od naukowców i przedsiębiorców, przez studentów i koła studenckie, po innowatorów, „garażowych” wynalazców oraz pasjonatów.

Dla twórcy najlepszego rozwiązania na prototyp „przydomowej elektrowni wiatrowej” czeka milion złotych. Wyzwanie to finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania „Innowacyjne metody zarządzania badaniami” programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Zgłaszać można się indywidualnie bądź w zespołach.

Nowatorska inicjatywa NCBR wzorowana jest na amerykańskich zawodach technologicznych typu DARPA Grand Challenge. W polskiej edycji konkursu zadaniem uczestników będzie opracowanie kompaktowego urządzenia zdolnego przekształcić siłę wiatru na energię elektryczną. Autor najlepszego rozwiązania otrzyma nagrodę w wysokości 1 miliona złotych.

Podstawowym warunkiem udziału w Wielkim Wyzwaniu: Energia jest wypełnienie prostego formularza udostępnionego na stronie wielkiewyzwanie.ncbr.gov.pl i uzyskanie statusu Uczestnika. Należy to zrobić w terminie od 1 stycznia 2020 r. do 10 maja 2020 r.

Do półfinałów zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 40 uczestników (przy czym zespół jako całość traktowany jest jako jeden uczestnik). Na tym etapie ocenie podlegać będzie to, czy prototypy działają i ile energii generują. W Wielkim Finale, który odbędzie się na żywo przed publicznością, zobaczymy nie więcej niż 10 drużyn.

Więcej informacji na temat Wielkiego Wyzwania: Energia wraz z projektem „Podręcznika Uczestnika” znajduje się na stronie wielkiewyzwanie.ncbr.gov

Źródło: MFiPR, wielkiewyzwanie.ncbr.gov.pl

Pt., 6 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska