Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkoła dla innowatora

Szkoła dla innowatora fotolia.pl

Centrum Edukacji Obywatelskiej wygrało konkurs Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii i Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację pilotażowego programu Szkoła dla Innowatora. To program, w Centrum będzie uczyć młodych ludzi m.in. ciekawości, samodzielności myślenia, odwagi, improwizacji i współpracy. 

Projekt będzie  realizowany w klasach siódmych 20 szkół podstawowych przez kolejne dwa lata. Budżet projektu to 10 mln zł z programu Inteligentny rozwój. Pierwsze lekcje z wykorzystaniem nowo opracowanych rozwiązań odbędą się w roku szkolnym 2020/21, a projekt zakończy się w sierpniu 2022 roku.

Wnioski do programu będą przyjmowane od 3 grudnia do 13 grudnia br.

Rekrutacja będzie otwarta dla wszystkich publicznych szkół podstawowych. Kluczowym kryterium wyboru będzie motywacja i gotowość społeczności szkolnej do wzięcia udziału w projekcie i wprowadzania zmiany w swojej szkole. Ważnym kryterium wyboru, będzie również zróżnicowanie szkół, tak by w projekcie mogły wziąć udział zarówno szkoły małe i duże, szkoły wiejskie, szkoły z małych i szkoły z dużych miast.

Szkoły uczestniczące w programie otrzymają kompleksowe, intensywne wsparcie: szkolenia i doradztwo dla nauczycieli i dyrektorów, re-aranżacja przestrzeni szkolnej i doposażenie pracowni oraz wyjazdy edukacyjne dla uczniów połączone ze spotkaniami z wynalazcami i przedstawicielami innowacyjnych firm. Programem będzie objęta jedna VII klasa w każdej szkole, a sprawdzone rozwiązania będą stopniowo rozszerzane na kolejne klasy. Działania w szkołach będą trwały od lutego 2020 roku do lutego 2022 roku.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014 - 2020, Priorytet 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działanie 2.4: „Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji” PO IR, Poddziałanie 2.4.1 inno_LAB – Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów.

Źródło: ME

Czw., 28 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek