Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozwiąż problem szarej strefy i zostań podatkowym liderem – konkurs dla studentów i absolwentów

Rozwiąż problem szarej strefy i zostań podatkowym liderem – konkurs dla studentów i absolwentów fotolia.pl

„Walka z szarą strefą" to temat pracy konkursowej w szóstej edycji konkursu „Podatkowi liderzy". Studenci i absolwenci przedstawią swoje propozycje sposobów na wyprowadzenie polskich firm z szarej strefy.

Na najlepszych czeka 12 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Działalność nieoficjalna, półlegalna, działalność w strefie cienia. Niezakazana przez prawo, ale pozostająca, w całości lub w części, poza wzrokiem fiskusa. Szara strefa w Polsce to według najnowszych badań wciąż ponad 14 proc. PKB, czyli nieco ponad 280 mld zł. Wysokość danin publicznych i kosztów pracy, trudność realizacji obowiązków rejestracyjnych i ogólna sytuacja na rynku to tylko niektóre z jej przyczyn. Jakie są jej akceptowalne granice i w jaki sposób można wpłynąć na jej zmniejszenie? Jak zdiagnozować i ograniczać przyczyny jej występowania? Jak radzą sobie z szarą strefą inne kraje?

Świeże spojrzenie, spostrzegawczość oraz wiedza prezentowane przez laureatów poprzednich edycji konkursu są impulsem, aby szósty raz zaangażować studentów i absolwentów do dyskusji na temat aktualnych wyzwań polskiej gospodarki. Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań, które będą służyć poprawie sytuacji polskich przedsiębiorców.

Pracę konkursową pt. „Walka z szarą strefą – zagrożenia i środki zaradcze" wyślij do 24 listopada 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. UWAGA: praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, czcionka 12.

Do pracy dołącz CV, wypełnioną kartę zgłoszenia udziału w konkursie oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym (np. ważnej legitymacji studenckiej lub dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu:

  • do 29.11.2019 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
  • 2-6.12.2019 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
  • do 20.12.2019 r. – publikacja wyników na stronie internetowej gov.pl/finanse.

Podatkowym liderom Ministerstwo oferuje: płatny staż w Ministerstwie Finansów, udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań podatkowych i uszczelnieniem prawa podatkowego.

Źródło: MF

Śr., 6 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska