Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Mogę być” – wystartował ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych

„Mogę być” – wystartował ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych fotolia.pl

Autorytety są wśród nas. Wiele mądrych i silnych kobiet motywuje nas do działania każdego dnia. Program „Mogę być” ma na celu zwrócenie uwagi dziewczynek i chłopców na niezwykłe postaci kobiece, które warto naśladować. Ma także zachęcić do realizacji własnych marzeń i pasji i poszukiwania wzorców.

Program jest skierowany do uczniów klas 0-8. Założeniem jego organizatorów jest wyrównywanie szans dziewczynek i chłopców w dążeniu do realizacji marzeń i aspiracji i zrównanie ich w wyborze dalszej drogi zawodowej. Inspiracją do szukania własnej drogi mogą być historie i osiągnięcia wybitnych kobiet prezentowanych w projekcie.

Do programu mogą przystąpić wszystkie szkoły podstawowe publiczne i niepubliczne, które szukają wartościowych tematów do ważnych rozmów z uczniami. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest szeroka gama materiałów dydaktycznych, gotowych scenariuszy lekcji zróżnicowanych pod kątem tematyki i wieku uczniów. Dodatkowe inspiracje można znaleźć w życiorysach 40 wybitnych kobiet ze świata nauki, kultury i sportu, które mogą być wzorem dla innych. Wśród prezentowanych kobiet znalazły się takie osobowości jak: Agnieszka Holland, Irena Santor, Krystyna Janda, Maria Skłodowska-Curie, Justyna Kowalczyk czy Anita Włodarczyk.

W ramach programu wystartował również konkurs zatytułowany „Mogę być”. Konkursowym zadaniem będzie przygotowanie plakatu przedstawiającego sylwetki minimum czterech wyjątkowych osobowości, w tym co najmniej jednej z lokalnej społeczności, oraz wypełnienie krótkiej ankiety na temat wzorców do naśladowania ważnych dla uczniów. Prace można zgłosić w trzech kategoriach wiekowych. Autorzy zwycięskiej pracy, w każdej z kategorii wiekowej, otrzymają dofinansowanie wycieczki klasowej w kwocie 3000 złotych. Dla zwycięskich szkół zostanie przygotowane spotkanie z inspirującą osobowością, a nauczyciel prowadzący projekt weźmie udział w indywidualnie dobranym szkoleniu podnoszącym jego kwalifikacje. Prace należy zgłaszać do 31 marca 2020 roku, a zwycięzców poznamy 15 kwietnia 2020 roku.

Organizatorami projektu są marka Barbie®, kobieta.gazeta.pl i National Geographic.

Śr., 16 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn