Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zachodniopomorskie. Pieniądze na przedszkola

Zachodniopomorskie. Pieniądze na przedszkola fotolia.pl

Od 6 listopada samorządy zachodniopomorskie będą mogły składać wnioski o dofinansowanie swoich przedsięwzięć przedszkolnych. Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie ogłosił konkurs w ramach działania 8.1 Upowszechnienie edukacji przedszkolnej, zachodniopomorskiego RPO. Nabór będzie trwał do 3 grudnia br.

Na co można pozyskać dofinansowanie?

Katalog możliwości obejmuje kilka rodzajów przedsięwzięć. Po pierwsze, tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w istniejących lub nowo utworzonych ośrodkach wychowania przedszkolnego (również specjalnych i integracyjnych). Drugim rodzajem projektów może być dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności.

Trzecim rodzajem projektów możliwych do sfinansowania jest rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów, m.in.: zajęcia specjalistyczne, stymulujące rozwój psychoruchowy np. gimnastykę korekcyjną, zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Możliwe jest finansowanie programów rozwojowych dla dzieci, w tym w zakresie kompetencji kluczowych, a także wydłużenie godzin pracy ośrodka wychowania przedszkolnego oraz doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli.

Ile można pozyskać?

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85 proc. Na wsparcie projektów w RPO zarezerwowano 25 mln zł. Więcej informacji o konkursie można przeczytać tutaj.

Sob., 12 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża