Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

#CodeWeek2019. Rusza wielkie święto programowania

#CodeWeek2019. Rusza wielkie święto programowania fotolia.pl

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym również w Polsce, odbędzie się Europejski Tydzień Kodowania. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę i zapraszają do udziału wszystkich, bez względu na wiek.

Wielkie święto programowania ma ca celu udowodnienie, że programowanie to nic strasznego i każdy może rozpocząć swoją przygodę z tą dziedziną. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do dzieci, nauczycieli i rodziców. Mile widziani będą też seniorzy.

5 października w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie prawdziwa uczta dla wszystkich fanów programowania. Strefa będzie czynna od 9:00 do 16:00, a wstęp na nią jest bezpłatny. Na miejscu nie zabraknie atrakcji dla dzieci – 12 stref warsztatowych będzie oferowało ciekawe i kreatywne zabawy związane z programowaniem. W każdej strefie przygotowane będą zadania, za wykonanie których najmłodsi otrzymają naklejkę. Zebranie wszystkich 12 pozwoli na wręczenie nagrody. Dodatkowo na miejscu obecne będą roboty i wiele innych atrakcji, które uczynią tę sobotę niezapomnianą. Dorośli również nie będą się nudzić – obecni na miejscu specjaliści opowiedzą, jak mądrze towarzyszyć dziecku w sieci i jak dbać o bezpieczeństwo pociech w cyfrowym świecie.

#CodeWeek2019 to też zachęta to twórczych działań – ten pomysł skierowany jest do uczniów i nauczycieli. Każdy pomysł się liczy, a może to być np. ciekawe przeprowadzenie lekcji informatyki, dyskusja na temat nowych technologii, przeprowadzenie turnieju gier logicznych. Każde zorganizowane wydarzenie w ramach święta programowania należy zgłosić na stronie: www.codeweek.eu. Tym samym weźmiecie udział w ogólnoeuropejskim wyścigu fair play. Liczba zgłoszonych wydarzeń z danego kraju zdecyduje, kto otrzyma pierwsze miejsce.

Więcej informacji o #CodeWeek2019 jest dostępnych na stronie www.codeweek.eu.

Pt., 4 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn