Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Startuje program edukacyjny UODO dla szkół

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Startuje program edukacyjny UODO dla szkół fotolia.pl

1 października podczas konferencji z cyklu #RODO w edukacji zainaugurowano X edycję ogólnopolskiego programu dla szkół pod nazwą „Twoje dane – Twoja sprawa”. Ta inicjatywa edukacyjna skierowana jest zarówno do nauczycieli, jak i do uczniów.

Konferencja inaugurująca program to doskonała okazja do eksperckiej dyskusji na temat kluczowych zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych. W trakcie wydarzenia zaprezentowały się też trzy szkoły z Wielkopolski: Szkoła Podstawowa ze Świbna, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich z Nowych Skalmierzyc oraz XXXI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca 56’ z Poznania. Wyżej wymienione placówki zaprezentowały swoje inicjatywy edukacyjne promujące ideę ochrony prywatności.

To niezwykle ważne, by w dobie działania RODO zarówno nauczyciele jak i uczniowie mieli pełną świadomość przysługujących im praw.

Kolejnym etapem programu „Twoje dane – Twoja sprawa” będzie szkolenie dla koordynatorów ze szkół i placówek oświatowych, które zgłosiły swoje uczestnictwo w tegorocznej edycji programu. Spotkanie odbędzie się 2 i 3 października w Senacie RP. Podczas szkolenia nauczyciele zostaną przygotowani do tego by kształtować świadome i odpowiedzialne postawy wśród uczniów w zakresie ochrony danych osobowych. Uczestnicy programu będą też mogli się spotkać z ekspertami z UODO, którzy rozwieją ich wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Do tej pory swoje uczestnictwo w obecnie rozpoczynającej się edycji kursu zgłosiło ok. 300 szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Jednak w tym roku – co nie zdarzało się wcześniej – nabór do programu trwa także w ciągu roku szkolnego. Dlatego wszyscy zainteresowani mogą jeszcze zgłaszać swój udział.

Szczegóły znajdują się na stronie: www.uodo.gov.pl

Pt., 4 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn