Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył nabór do European Union Youth Orchestra

Ruszył nabór do European Union Youth Orchestra fotolia.pl

Do 24 listopada br. Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej przyjmuje zgłoszenia muzyków do European Union Youth Orchestra 2019. Przesłuchania kandydatów odbywać się będą w siedzibie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w dniach 14 i 15 grudnia br.

EUYO – powołana do życia przez Lionela i Joy Bryer w 1976 roku – ucieleśnia ideały europejskiej wspólnoty poprzez wspólną pracę młodych (w wieku 16-26 lat), utalentowanych instrumentalistów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Co roku orkiestra odbywa światowe tournée pod batutą najwybitniejszych dyrygentów – z zespołem pracowali m.in. Leonard Bernstein, Herbert von Karajan i Claudio Abbado. Orkiestra towarzyszyła także wielu artystom światowej sławy. Grali z nią m.in. Martha Argerich, Barbara Hendricks, Nigel Kennedy, Anne-Sophie Mutter, lord Yehudi Menuhin, Jessey Norman, Murray Perahia, Maurizio Pollini.

Uczestnictwo w projektach EUYO jest dla młodych muzyków szansą na kontakt z wybitnymi artystami i znakomitą praktyką gry w orkiestrze prezentującej bardzo wysoki poziom wykonawczy, dorównujący najlepszym zespołom o wieloletniej tradycji. Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. W Polsce przesłuchania kandydatów organizuje Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.

Szczegółowe informacje (wymagania repertuarowe itp.) można uzyskać na stronie internetowej www.euyo.uk,a także u Elizy Kujan (tel. 22 55 15 786, 695 310 107; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Źródło: MKiDN

Śr., 2 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa