Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niebawem znów wspólnie zaśpiewamy hymn. „Niepodległa do Hymnu” już 11 listopada

Niebawem znów wspólnie zaśpiewamy hymn. „Niepodległa do Hymnu” już 11 listopada fotolia.pl

Niemal dokładnie rok temu – 11 listopada 2018 roku Polacy z dumą świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości. Wówczas w samo południe, aż na sześciu kontynentach zabrzmiał wspólnie śpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

Akcja „Niepodległa do Hymnu” została zainicjowana przez biuro programu „Niepodległa”, a udział w niej wzięło prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały i przeprowadziły wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

By kultywować tę wzruszającą tradycję, w tym roku również wszyscy razem spotkajmy się, by zaśpiewać hymn i uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tegoroczna edycja – podobnie jak ubiegłoroczna – odbędzie się 11 listopada o godzinie 12:00.

Do akcji zaproszeni są wszyscy Polacy oraz instytucje, które organizują obchody tej szczególnej dla nas wszystkich rocznicy. Do akcji przyłącza się także Związek Powiatów Polskich. Biuro programu „Niepodległa” zaprasza też do wzięcia udziału w akcji samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły, parafie i media lokalne. To wspaniała okazja, by wspólnie z przyjaciółmi, sąsiadami i bliskimi odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego i cieszyć się z Niepodległej.

Aby dołączyć do akcji „Niepodległa do Hymnu” należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzenia wybrać akcję „Niepodległa do hymnu”.

Czw., 26 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn