Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Terminowo i poprawnie wypełnij SIO

Terminowo i poprawnie wypełnij SIO fotolia.pl

Resort edukacji przypomina dyrektorom publicznych i niepublicznych szkół i placówek o obowiązku terminowego wprowadzania danych do Systemu Informacji Oświatowej. A do organów prowadzących szkoły MEN apeluje o monitorowanie przekazywania danych zgodnych ze stanem faktycznym. Jak czytamy w komunikacie MEN, wprowadzając dane należy zwrócić szczególną uwagę na daty przypisania uczniów lub wychowanków do oddziału, daty obowiązywania danych dziedzinowych, a przy danych o nauczycieli należy pamiętać o stopniu awansu zawodowego oraz o datach rozpoczęcia stosunku pracy, tygodniowego wymiaru zajęć.

Podmiot zobowiązany do przekazywania danych do zbioru danych szkoły lub placówki oświatowej, zbioru danych jednostki, zbioru danych nauczyciela i zbioru danych ucznia - przekazuje dane do bazy danych SIO w terminie 7 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana w stanie faktycznym. Dane przekazane do SIO do dnia 10 września nie są jeszcze kompletne.

MEN pomoże

Resort zachęca do korzystania z zamieszczonych na stronie www.pomocsio.men.gov.pl materiałów instruktażowych, dotyczących wykazywania danych w SIO: instrukcji, filmów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Na stronie Centrum Informatycznego Edukacji w zakładce Modernizacja SIO/ Kontakt znajduje się również wykaz pracowników kuratoriów oświaty udzielających wyjaśnień w sprawie wpisywania danych do SIO.

Terminowo wypełnij SIO, by otrzymać subwencję i dotację

MEN przypomina, że na podstawie danych przekazanych w zmodernizowanym SIO, według stanu na dzień 30 września 2019 r., po raz pierwszy będzie naliczona część oświatowa subwencji ogólnej na rok 2020. Według stanu danych w SIO na 20 września br. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje naliczyć wstępną kwotę części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2020 dla jednostek samorządu terytorialnego, co ma ogromny wpływ na prawidłowy przebieg procesu planowania budżetów. Także z tego powodu terminowe przekazanie danych w systemie jest niezwykle istotne i nie należy tego odkładać na później. Również jednym z warunków udzielenia w 2020 r. dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego dla szkół i placówek prowadzonych przez osoby prawne lub osoby fizyczne jest przekazanie danych do systemu informacji oświatowej według stanu na dzień 30 września 2019 roku.

Pt., 20 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża