Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lekcja: „Enter” – szkolenia dla nauczycieli

Lekcja: „Enter” – szkolenia dla nauczycieli fotolia.pl

„Lekcja Enter” to zintegrowana Platforma Edukacyjna oraz program szkoleń dla nauczycieli. Głównym założeniem projektu jest przeszkolenie w ciągu czterech lat ponad 75 tys. nauczycieli z wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w codziennej pracy z uczniami.

Ważnym aspektem projektu jest przygotowanie nauczycieli do korzystania z różnego rodzaju e-zasobów, w tym tych dostępnych na stronie www.epodreczniki.pl. W szkoleniach weźmie udział po 15 proc. nauczycieli z każdego województwa.

Celem projektu jest to, aby każdy nauczyciel odbył 40 godzin szkolenia, w tym 32 godziny szkoleń stacjonarnych oraz 8 godzin szkoleń on-line. Nauczyciele będą mieli dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej do wymiany wiedzy: skorzystają z webinariów, podcastów, innych narzędzi edukacyjnych.

Szkolenia przeznaczone będą dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także nauczycieli odpowiedzialnych za nauczanie wczesnoszkolne, przedmioty matematyczno-przyrodnicze, humanistyczne, artystyczne i informatyczne. W szkolenia zaangażowana będzie także kadra kierownicza szkół.

O granty na ich przeprowadzanie mogą ubiegać się instytucje i organizacje z całej Polski (placówki doskonalenia nauczycieli – samodzielnie lub w konsorcjum); jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia i fundacje, uczelnie wyższe w partnerstwie z placówkami doskonalenia nauczycieli.

Przez 4 lata Fundacja Orange przekaże około 100 grantów o wysokości do 450 000 złotych. Projekty merytoryczne będą musiały być zrealizowane w 18 miesięcy.

Dofinansowanie na realizację projektów zostało przyznane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Celem serii przyszłych szkoleń jest przygotowanie nauczycieli do pełniejszego wykorzystywania nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w codziennej pracy oraz korzystania z różnego rodzaju e-zasobów. Nauczyciele  będą mieli też dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej oraz do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Źródło: MEN

Śr., 11 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska