Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Drogi przyszłości – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Drogi przyszłości – konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży fotolia.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „Drogi Przyszłości”.

Ten rok jest szczególny dla drogowców z uwagi na obchodzony jubileusz 200. rocznicy powstania Centralnej Administracji Drogowej. Z tej okazji GDDKiA przygotowała konkurs plastyczny, w którym mogą wziąć udział uczniowie klas I-III oraz IV-VIII.

Poprzez organizację tego projektu GDDKiA chce zachęcić uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania się tematem dróg w Polsce, a także popularyzować wiedzę o sektorze drogownictwa oraz jego roli w procesie rozwoju kraju.

Celem konkursu jest także rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży, a także inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.

Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej o tematyce obejmującej wyobrażenia o drogach w przyszłości, bezpieczeństwie na drogach, oznakowania dróg oraz podróżowania nimi.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  • I - wojewódzki - szkoła, której uczniowie chcieliby wziąć udział w konkursie, może przesłać na konkurs maksymalnie po trzy prace w każdej z grup wiekowych, każda innego autorstwa, wyłonione wcześniej w szkole;
  • II - ogólnopolski - główna komisja konkursowa, powołana przez GDDKiA, rozstrzygnie konkurs wyłaniając laureatów spośród prac wyłonionych przez wojewódzkie komisje konkursowe.

Na uwagę zasługuje fakt, że konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Drogi przyszłości” został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Prace można składać do 25 października br. na adres właściwego Oddziału GDDKiA.

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Źródło: GDDKiA

Czw., 12 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska