Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Weź udział w Nocnym Biegu Samorządowca!

Weź udział w Nocnym Biegu Samorządowca! fotolia.pl

Już po raz ósmy Zielona Góra gościć będzie licznych biegaczy z całej Polski. Po raz drugi bieg odbędzie się w nocnej formule. W tym roku ponad 1300 biegaczy przemierzy ulice Zielonej Góry po zmroku, w towarzystwie neonowych świateł.

START: 5 października 2019 r., o godzinie 20.00

Pomysłodawcą biegu jest Stowarzyszenie Biegam-Pomagam, które jest organizatorem Półmaratonu Zielonogórskiego – największej imprezy biegowej w woj. lubuskim!

Impreza rozgrywana w ramach Półmaratonu Zielonogórskiego – wspólny start!

Przedsięwzięcie to dwa równoległe biegi: 8 NOVITA Półmaraton Zielonogórski oraz 2 SINERSIO Ćwierćmaraton Zielonogórski – w ramach którego rozegra się Bieg Samorządowca.

Wzorem poprzednich lat planowane jest zapewnienie biegaczom wielu atrakcji:

  • Zagrzewające do biegu zespoły muzyczne ustawione wzdłuż trasy, fajerwerki na starcie.
  • Przed i po biegu darmowe masaże dla biegaczy.
  • Ciepły posiłek regenerujący dla biegaczy.
  • Uroczysta dekoracja zwycięzców wraz z loterią cennych nagród dla wszystkich uczestników.
  • Promocja sportu – wykłady w Biurze Zawodów przed startem biegów: Jerzego Skarżyńskiego, wybitnego lekkoatlety i maratończyka oraz mistrza olimpijskiego Tomasza Kucharskiego.

W Biurze Zawodów każdy uczestnik w ramach opłaconego wpisowego otrzyma pakiet startowy zawierający m. in. duży kąpielowy ręcznik sportowy, a na mecie ciepły posiłek, owoce, wodę i pamiątkowy medal.

Ponadto dla chętnych istnieje możliwość zamówienia przy zapisie pamiątkowej koszulki o znakomitych właściwościach technicznych.

Ćwierćmaraton oraz Półmaraton odbywają się pod patronatem Urzędu Miasta Zielona Góra oraz Urzędu Marszałkowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy i amatorów sportu ze środowiska samorządowego, przedstawicieli gmin, powiatów, miast i województw do wzięcia udziału w tej rywalizacji.

Integracja środowiska samorządowego, promocja imprez sportowych i zdrowego stylu życia oraz po prostu dobra zabawa to mocne atuty biegu.

Zapisów do Nocnego Biegu Samorządowca na Dystansie Ćwierćmaratonu można dokonać na stronie: www.polmaratonzielonogorski.pl

Należy wejść w zakładkę „zapisy”, a następnie w zakładkę „ćwierćmaraton”, gdzie w pozycji „klasyfikacja dodatkowa” należy wybrać opcję „Bieg Samorządowca”.

Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostaną podczas uroczystego zakończenia biegu!

Regulamin biegu dostępny na stronie: www.polmaratonzielonogorski.pl

Źródło: Stowarzyszenie Biegam-Pomagam

Śr., 28 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska