Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatkowe punkty za szczepienie w naborze do żłobka

Dodatkowe punkty za szczepienie w naborze do żłobka fotolia.pl

W Katowicach od 1 wrześnie br. dokona się zmiana w kryteriach naboru do żłobków miejskich. Dokument podpisany przez prezydenta wprowadza w życie zapisy uchwały Rady Miasta Katowice, która została podjęta w kwietniu tego roku. Podczas rekrutacji do żłobka dzieci, które zostały zaszczepione otrzymają 50 pkt.

Wprowadzenie kryterium szczepień ma na celu promowanie ochrony zdrowia dzieci oraz motywowanie rodziców do profilaktyki szczepień zdrowotnych. Wprowadzenie 50 punktów za szczepienie dzieci jest kolejną zmianą w naborze do katowickich żłobków. W marcu ubiegłego roku Krupa podjął decyzję, aby podczas rekrutacji szczególnie premiować mieszkańców Katowic. Jeżeli przynajmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych odprowadza w Katowicach podatek - to podczas ubiegania się o miejsce w żłobku otrzymuje dodatkowych 50 punktów na dziecko.

Oprócz punktów za szczepienia i odprowadzanie podatku w Katowicach, w rekrutacji przewidziano dodatkowe punkty dla: dzieci na stałe zamieszkałych na terenie miasta Katowice (50 pkt), dziecka wychowywanego przez samotnego rodzica lub opiekuna prawnego, pracującego, studiującego, uczącego się w trybie dziennym (20 pkt), dziecka, którego rodzice/ opiekunowie prawni oboje pracują, studiują, uczą się w trybie dziennym (18 pkt) oraz dziecko\a rodziców/opiekunów prawnych, wobec których obojga orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź równoważny stopień niepełnosprawności (15 pkt).

Jak podaje magistrat, przez ostatnie cztery lata liczba miejsc w publicznym Żłobku Miejskim w Katowicach wzrosła o 52 proc. - z 619 do 941. Katowice są także jednym z niewielu miast w Polsce, które w szerokim zakresie dofinansowuje opiekę dla dzieci w żłobkach niepublicznych - a w 2018 r. zwiększono wysokość dofinansowania do pobytu katowickich dzieci w żłobkach niepublicznych z 400 zł na 600 zł miesięcznie. W Katowicach zarejestrowanych jest łącznie 28 żłobków niepublicznych i dwa kluby dziecięce, w których jest 1113 miejsc dla dzieci w wieku do trzech lat.

Źródło: katowice.eu

Czw., 15 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek