Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kongres Edukacja i Rozwój o prawie w edukacji

Kongres Edukacja i Rozwój o prawie w edukacji .

„Prawo w Edukacji - problemy, wyzwania, interpretacje” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Kongresu Edukacja i Rozwój.

Organizatorem tego wydarzenia jest Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kardy oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

W tym roku główny akcent położony będzie na kwestie związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi oświaty. A to dlatego, że ze względu na częste zmiany legislacyjne oraz wynikające z nich problemy interpretacyjne jedną z kluczowych potrzeb dyrektorów i nauczycieli jest możliwość docierania do sprawdzonych źródeł informacji, a także korzystania z nich adekwatnie do potrzeb.

Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z ekspertami, którzy wskażą możliwe sposoby rozwiązania problemów prawnych, ale również zarządczych i wychowawczych pojawiających się w codziennym funkcjonowaniu szkoły czy przedszkola. We współpracy z wieloma organizacjami zaprezentujemy także szczególnie wartościowe dokonania, projekty edukacyjne, ważne idee i cenne inicjatywy.

Spotkanie z doświadczonymi praktykami i ekspertami edukacyjnymi będzie okazją do refleksji, nabywania nowych umiejętności, doskonalenia swojego działania, a w efekcie do zwiększania efektywności i skuteczności w pełnieniu funkcji dyrektora szkoły, wykonywania zadań nauczyciela, psychologa i pedagoga szkolnego. Kongres będzie również doskonałą okazją do podzielenia się pomysłami, dobrymi praktykami, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, organizacyjnymi, technologicznymi.

Program wydarzenia znaleźć można tutaj.

Kongres objęty jest patronatem honorowym Związku Powiatów Polskich i medialnym Dziennika Warto Wiedzieć.

Sob., 10 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska