Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bądź aktywny i zdobądź jedną z nagród w eliminacjach i Konkursie #BeActive Awards 2019

Bądź aktywny i zdobądź jedną z nagród w eliminacjach i Konkursie #BeActive Awards 2019 fotolia.pl

23 września br. rusza kolejna, piąta już edycja Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce, dlatego #BeActive i zdobądź jedną z nagród w eliminacjach i Konkursie #beactiveAwards 2019 w jednej z trzech kategorii przyznawanych za wybitne osiągnięcia i szczególne zaangażowanie w promowaniu sportu i aktywności fizycznej. Wyślij swoje zgłoszenie do 28 lipca br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zwycięzców eliminacji do Konkursu #BeActive Awards 2019 czekają:

  • statuetki,
  • bony o wartości 500 zł,
  • zaproszenia dla dwóch osób na Galę Europejskiego Tygodnia Sportu organizowaną 10 października br. w Warszawie.

Zwycięzcy Konkursu #BeActive Awards 2019 otrzymają: 

  • nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro dla jednego z trzech zwycięskich zgłoszeń w każdej z kategorii,
  • nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 euro dla jednego z sześciu finalistów.

Nagrody można zdobyć w trzech kategoriach:

#BeActive Education Award za inspirowanie przedszkolaków i uczniów do aktywności fizycznej.

Uczestnikami eliminacji w kategorii #BeActive Education Award mogą być szkoły lub przedszkola. Nagroda przyznana zostanie placówce oświatowej, która poprzez podejmowane działania zachęca dzieci i młodzież do bycia aktywnym (#BeActive) poza zajęciami wychowania fizycznego przewidzianymi w programie nauczania. Przykładem takich działań mogą być m.in. dodatkowe zajęcia sportowe, dni aktywności fizycznej poza zajęciami lekcyjnymi oraz inne kreatywne rozwiązania, tworzące aktywne środowisko edukacyjne.

#BeActive Workplace Award za inspirowanie pracowników do aktywności fizycznej.

Uczestnikami eliminacji w kategorii #BeActive Workplace Award mogą być jednostki organizacyjne, zatrudniające osoby fizyczne na podstawie stosunku pracy lub umów cywilnoprawnych. Nagroda przyznana zostanie firmie lub instytucji, która poprzez nowatorskie pomysły i kreatywne rozwiązania zachęca swoich pracowników i pomaga w byciu aktywnym (#BeActive) każdego dnia. Działania te mogą obejmować np. utworzenie zespołu do spraw promowania aktywności fizycznej, wspieranie uprawiania sportu poprzez umożliwienie pracownikom dostępu do pryszniców i parkingu dla rowerów, organizowanie aktywnych spotkań pracowniczych, mobilizowanie do spacerów w czasie przerwy obiadowej i wprowadzanie innych ciekawych rozwiązań budujących aktywne środowisko pracy.

#BeActive Local Hero Award za inspirowanie społeczności lokalnych do aktywności fizycznej.

Uczestnikami eliminacji w kategorii #BeActive Local Hero Award mogą być osoby fizyczne, które mają ukończone 18 lat. Nagroda zostanie przyznana za indywidualne osiągnięcia w motywowaniu innych do bycia aktywnym (#BeActive).

Harmonogram eliminacji:

  • 10-28 lipca 2019 r. - termin przesyłania formularzy zgłoszeniowych
  • 31 lipca 2019 r. - głoszenie zwycięzców eliminacji do Konkursu #BeActive Awards 2019
  • Wrzesień 2019 r. - ogłoszenie zwycięzców Konkursu #BeActive Awards 2019
  • 10 października 2019 r. - uroczystość rozdania nagród w eliminacjach do Konkursu #BeActive Awards 2019 podczas Gali Europejskiego Tygodnia Sportu 2019 w Warszawie
  • 18 października 2019 r. - uroczystość rozdania nagród w Konkursie #BeActive Awards 2019 podczas Awards Gala w Budapeszcie na Węgrzech

Eliminacje do Konkursu prowadzone są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i mają na celu wyłonienie najlepszych zgłoszeń konkursowych promujących ideę #BeActive, które następnie wysyłane są przez nas na Konkurs #BeActie Awards 2019 organizowany przez KE.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj.

Źródło: www.msit.gov.pl

Śr., 17 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś