Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MEN na temat naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

MEN na temat naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych fotolia.pl

Minister Edukacji Narodowej przedstawił informacje na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w wybranych miastach, w których zakończył się już I etap naboru.

Szef MEN przedstawił sytuację w wybranych szkołach i wskazał, że wolne miejsca są m.in. w renomowanych liceach w Krakowie, Lublinie i Olsztynie. Zaznaczył, że w Krakowie po pierwszym etapie rekrutacji w II LO im. Jana III Sobieskiego zostało 20 dodatkowych miejsc, w VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego – 25, a w Zespole Szkół Łączności – 26. Z kolei w Lublinie w I LO im. Stanisława Staszica wciąż jest 45 wolnych miejsc, w VIII LO im. Zofii Nałkowskiej – 74, a w XIX LO im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie – 54. Podobnie sytuacja wygląda w Olsztynie. Liczba wolnych miejsc, na co wskazywał minister edukacji, wciąż jest duża. II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oferuje 126 wolnych miejsc, IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie – 120, a I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie – 78.

Minister Dariusz Piontkowski podkreślił również, że łączna liczba wolnych miejsc w Krakowie to 3900, natomiast liczba uczniów w rekrutacji uzupełniającej to 2569. W Olsztynie liczba wolnych miejsc to 1782, a  liczba uczniów w rekrutacji uzupełniającej to 1118.

Szef MEN przypomniał ponadto, że na absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w skali całego kraju czeka łącznie ponad 103 tys. miejsc więcej – 726 751 absolwentów wobec przygotowanych 830 234 miejsc.

Źródło: MEN

Śr., 17 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska