Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program team100

Program team100 fotolia.pl

69 złotych, 83 srebrne i 122 brązowe – łącznie 274 medale zdobyli do tej pory beneficjenci team100. To już druga rocznica powstania programu zainicjowanego przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę, finansowanego przez Polską Fundację Narodową i realizowanego we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. 4 lipca w Centrum Olimpijskim odbyło się podsumowanie 2 lat funkcjonowania projektu.

Team100 powstał w 2017 roku i początkowo obejmował 100 beneficjentów. W pierwszym roku młodzi sportowcy zdobyli 127 medali a ogromny sukces programu przyczynił się do rozszerzenia liczby uczestników do 250 osób.

W team100 znajdują się sportowcy reprezentujący 28 dyscyplin olimpijskich i 13 paraolimpijskich.

Team100 to pionierski projekt, którego celem jest bezpośrednie, dodatkowe i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie, którzy w perspektywie najbliższych lat mają szanse stać się sportową elitą Polski. Każdy z członków team100 otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 000 zł. To wspólny Program Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Fundacji Narodowej oraz Instytutu Sportu – PIB, który młodym zawodnikom umożliwia łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji. Środki można przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w ramach którego z dodatkowego finansowania korzysta już 250 sportowców, w tym zawodnicy z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy team100 zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu Etyki Beneficjenta oraz utrzymywania odpowiedniego poziomu sportowego.

W załączeniu lista sportowców należących do team100.

Źródło: www.msit.gov.pl

Załączniki:
Pobierz ten plik (Lista_TEAM100.pdf)Lista_TEAM100.pdf590 kB
Śr., 3 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś