Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pełnomocnik rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły

Pełnomocnik rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły fot. MEN

Szkoła nie może pełnić tylko funkcji dydaktycznych, ale w znacznie większym stopniu funkcje wychowawcze. Dlatego resort edukacji ustanowił pełnomocnika ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki

1 lipca została nim Iwona Michałek - była nauczycielka biologii, wicekurator kujawsko-pomorska i była pełniąca obowiązki kuratora. Pani pełnomocnik w przeszłości zajmowała się także nadzorem pedagogicznym, pełniła również funkcję Rzecznika Praw Ucznia w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Iwona Michałek była edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka oraz koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pełnomocnik jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Do jego obowiązków będzie należało koordynowanie prac związanych ze wzmacnianiem wychowawczej roli szkoły, jak również z bezpieczeństwem ucznia:

Nowa wiceszefowa MEN podkreśla, że w pierwszej kolejności chce zająć się przeanalizowaniem obowiązujących obecnie aktów prawnych dotyczących wychowania. Jej celem będzie również przyjrzenie się wnioskom płynącym z obrad „Okrągłego stołu”, a następnie zaproponować nowe rozwiązania w tej kwestii.

Źródło: www.gov.pl

Śr., 3 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska