Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Aktualizacja Programu Rozwoju Sportu

Aktualizacja Programu Rozwoju Sportu fotolia.pl

Resort sportu przedstawił do opiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego projekt aktualizacji Programu Rozwoju Sportu do roku 2020. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Ministrów, potrzeba aktualizacji programu wynika z kilku przesłanek. Pierwszą z nich jest przyjęcie przez rząd dwa lata temu Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Kolejnym powodem był przeprowadzony przez pracowników Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2016 r. przegląd programu.

Stwierdzono wówczas, że niektóre z kluczowych działań, których realizację rozpoczęto w 2016 r. nie mają swojego odzwierciedlenia w treści programu. Z drugiej strony wśród wskazanych w programie przykładowych działań znajdują się takie, których realizacji obecnie się nie przewiduje, więc w ramach aktualizacji zostały one usunięte.

Poza tym w 2018 r. na zlecenie resortu przeprowadzona została ewaluacja programu. Wnioski dotyczące m.in. poszczególnych kierunków interwencji oraz mechanizmu monitorowania, zostały również wykorzystane w aktualizacji dokumentu. Nie została zmieniona diagnoza oraz wizja, misja i cele programu, a także jego plan finansowy. Jak informują autorzy, aktualizacja nie spowoduje wydłużenia horyzontu czasowego programu.

Z projektem aktualizacji można zapoznać się tutaj.

Pt., 24 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża