Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czyste Tatry już po raz ósmy!

Czyste Tatry już po raz ósmy! fotolia.pl

Ruszyły zapisy dla wolontariuszy biorących udział w akcji Czyste Tatry. To już ósma edycja projektu, w ramach którego dziesiątki chętnych ruszą na szlaki, by posprzątać góry. Tegoroczny finał imprezy odbędzie się w ostatni weekend czerwca – 28 i 29.06. w Zakopanem.

Projekt Czyste Tatry realizowany jest od 2012 roku i w krótkim czasie stał się jedną z najważniejszych i największych ekologicznych inicjatyw w kraju. W ciągu siedmiu edycji akcji na tatrzańskie szlaki wyruszyło ponad 20 tys. osób, które uprzątnęły blisko pięć ton odpadów i śmieci.

Ideę Czystych Tatr wsparli dotychczas m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska, pogodynek i podróżnik Bartosz Jędrzejak, aktor Tomasz Ciachorowski, krytyk kulinarny Robert Makłowicz, pochodzący z Podhala trener personalny Mariusz „Qczaj” Kuczaj, trenerka komunikacji Tatiana Mindewicz-Puacz, artysta kabaretowy Marcin Daniec, prezenterka i dziennikarka telewizji TTV i TVN Turbo Aleksandra Kutz, biegaczka i trener personalny Adrianna Palka oraz ikona polskiego himalaizmu – Krzysztof Wielicki.

Z każdym rokiem przybywa wolontariuszy i partnerów, a ubywa śmieci. W ubiegłorocznej edycji ponad siedem tysięcy wolontariuszy zebrało 420 kg śmieci, przemierzając 275 km tatrzańskich szlaków.

Tegoroczny finał Czystych Tatr odbędzie się na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem w dniach 28-29 czerwca. Wszelkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.czystapolska.org.pl oraz profilu facebookowym akcji: https://www.facebook.com/CzysteTatry/.

Rejestracja dla wolontariuszy odbywa się on-line pod adresem: http://czystapolska.org.pl/rejestracja/.

Źródło: kampaniespoleczne.pl oraz czystapolska.org.pl

Śr., 24 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa