Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Doradztwo zawodowe tylko w szkołach i przedszkolach

Doradztwo zawodowe tylko w szkołach i przedszkolach fotolia.pl

Resort edukacji przedstawił do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia wydanego niecały rok temu, dotyczącego wykazu zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych. Nowelizacja dotyczy tych ostatnich.

Przesłanką do zmiany przepisów jest artykuł 26a Prawa oświatowego, wchodzący w życie, jak większość przepisów, od 1 września br. Artykuł ten przewiduje realizowanie doradztwa zawodowego w szkołach i przedszkolach (oraz oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego). Doradztwa nie będzie w placówkach. Stąd urzędnicy MEN proponują odpowiednią modyfikację pkt 2. §3 obowiązującego rozporządzenia o wykazie zajęć. Stąd urzędnicy MEN proponują odpowiednią modyfikację pkt 2. §3 obowiązującego rozporządzenia (można je znaleźć tutaj).

Z przepisu zniknąłby zapis o nauczycielach zatrudnionych w placówkach kształcenia ustawicznego, placówkach kształcenia praktycznego i ośrodkach dokształcania i doskonalenia zawodowego. W treści przepisu pozostaliby wyłącznie nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach i szkołach.

Pt., 26 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża