Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Dobry start” ile kosztuje?

„Dobry start” ile kosztuje? fotolia.pl

Program „Dobry start” to 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka, bez względu na dochody w rodzinie. Przysługuje ono raz w roku na rozpoczęcie roku szkolonego dla każdego ucznia do 20 roku życia a w przypadku ucznia z niepełnosprawnością do 24 roku życia.

W 2018 roku ze świadczenia skorzystało 4,4 mln uczniów a wydatki na świadczenie i jego obsługę wyniosły około 1,4 mld złotych. W 2018 r. złożono ponad 3,1 mln wniosków w ramach programu „Dobry start”. 1,5 mln wniosków rodzice przesłali wygodną drogą elektroniczną. Tradycyjnych wniosków papierowych było ok. 1,6 mln. Najmniej świadczeń przyznano w Krynicy Morskiej - 113, najwięcej bo aż 176 153 w Warszawie.

Świadczenie przyznawane było na wniosek, z którym wystąpić mogli rodzice, opiekunowie prawni, rodzice zastępczy, osoby prowadzące dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo- wychowawczej. Wnioski przyjmowane były online oraz przez te same instytucje, które obecnie zajmują się przyjmowaniem wniosków w ramach programu „Rodzina 500+”. Wnioski można było składać od 1 lipca do 30 listopada.

Świadczenie „Dobry start” jest zwolnione od podatku i nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń.

Źródło: MRPiPS 

Pt., 22 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek