Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Program wspierania sportów nieolimpijskich"

„Program wspierania sportów nieolimpijskich fotolia.pl

Można składać wnioski do „Programu wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania i udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2019 roku”.

Minister przyznaje w ramach posiadanych środków z budżetu państwa dofinansowanie na zadania związane z przygotowaniem zawodników kadry narodowej polskich związków sportowych oraz udziałem w mistrzostwach świata i Europy w sportach i konkurencjach nieobjętych programem Igrzysk Olimpijskich, Igrzysk  Paraolimpijskich i Igrzysk Głuchych.

Oferty na realizację zadań objętych Programem mogą składać polskie związki sportowe.

Na realizację Programu w 2019 roku przeznaczono kwotę w wysokości 19 500 000,00 zł.

Założenia programu:

  1. Stworzenie optymalnych warunków szkolenia zawodnikom kadry narodowej, o dużym potencjale sportowym, posiadającym szansę na osiągnięcie wysokich rezultatów
    sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
  2. Umożliwienie udziału w zawodach mistrzowskich, międzynarodowych i krajowych w celu osiągnięcia wysokich rezultatów sportowych.
  3. Zabezpieczenie zawodnikom kadry narodowej niezbędnego sprzętu sportowego i specjalistycznego, który jest nieodzowny do zachowania ciągłości realizacji szkolenia w wieloletnim procesie treningowym.

Oferty wraz z załącznikami należy składać w terminie od dnia następującego po dniu ogłoszenia niniejszej decyzji Ministra Sportu i Turystyki do 31 maja 2019 r. osobiście w siedzibie MSiT lub przesłać przez operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe na adres siedziby Ministerstwa Sportu i Turystyki podany w BIP.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Źródło: www.msit.gov.pl

Czw., 14 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś