Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wynagrodzenia nauczycieli - kolejne obietnice

Wynagrodzenia nauczycieli - kolejne obietnice fotolia.pl

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zapowiedziała przyśpieszenie w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli. Zgodnie z twierdzeniami pani minister na ten cel ma zostać przeznaczony dodatkowy 1 mld. złotych w budżecie.

Zapowiedziane zostały także zmiany w Karcie Nauczyciela. Zmiany te będą polegały na powrocie do corocznego uchwalania regulaminów wynagradzania dla nauczycieli oraz zwiększeniu liczby godzin do dysponowania dyrektora szkoły w celu wzmocnienia finansowania zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Przewiduje się także wprowadzenie nowego świadczenia dla nauczycieli stażystów „Stażyście na start”. Na podstawie tego świadczenia nauczycielowi stażyście ma zostać przyznane, dwukrotnie świadczenie w wysokości tysiąca złotych, które będzie wypłacane w pierwszym i drugim roku stażu.

Dla nauczycieli kontraktowych i mianowanych pani minister przewiduje dodatek za wyróżniającą pracę w wysokości odpowiednio 200 zł i 400 zł. Nauczyciel dyplomowany ma otrzymać taki dodatek w wysokości 500 zł.

Oczywiście, zapowiedziano także podwyżki wynagrodzenia nauczycieli, które będą obowiązywały od 1 września. Wynagrodzenie nauczycieli w stosunku do wynagrodzenia z marca 2018 r. ma wzrosnąć o 16,1%.

Ponadto zapowiedziano rozpoczęcie prac nad zmianą systemu wynagradzania dla nauczycieli, który ma zostać uproszczony.

Źródło: MEN

Pt., 1 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek