Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

By dokumentować historię polskiej sztuki tańca

By dokumentować historię polskiej sztuki tańca fotolia.pl

Powstaje Polska Kronika Tańca - pionierski projekt, który dokumentować będzie historię polskiej sztuki tańca z ostatnich stu lat.

W ramach projektu gromadzone będą relacje z wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i naukowych. Skrupulatnie opracowywane przez historyków i badaczy treści zostaną opublikowane na stronie największego polskiego portalu tanecznego – www.taniecpolska.pl

Podzielone na dekady kalendarium będzie prezentować kulturę taneczną w Polsce od momentu odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, przez cały dwudziesty wiek, aż do obecnego sezonu artystycznego 2018/2019. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania różnych przejawów polskiej sztuki tańca – dziedziny artystycznej, której losy bezpośrednio związane są z polską kulturą i jej historią.

Na osi czasu zaprezentowane zostaną najważniejsze wydarzenia taneczne, sylwetki artystów, miejsca, stylistyki w odniesieniu do okresów i wydarzeń z historii Polski. Będzie tam można znaleźć także fotografie, dokumenty z epoki czy filmy. Całość uzupełnią obszerne artykuły tematyczne przygotowane przez ekspertów z dziedziny historii tańca.

Polska Kronika Tańca to także planowana publikacja. Będzie dokumentacją sezonu artystycznego 2018/2019 z podziałem na województwa. Znajdą się tam m.in. wydarzenia z dziedziny tańca scenicznego, edukacji tanecznej, informacje o konferencjach naukowych mających miejsce w Polsce.

Projekt realizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło: niepodlegla.gov.pl

Czw., 20 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa